Űrhajós

Ismét indul az űrszakemberképzés a Debreceni Egyetemen

Szeptembertől már angol nyelven képzik az űrszakembereket a Debreceni Egyetemen. A leendő hallgatók többek között az űrorvostanról, az űrtelemedicináról, az űrgyógyszerészetről és az űrélelmezésről tanulhatnak az UniSpace program részeként. A posztgraduális szakirányú továbbképzés szeptemberben kezdődik, jelentkezni augusztus 12-ig lehet.

Texasi longhorn szarvasmarha

A tejtermelő gazdaságok hatékony működését segítő modellt készítettek az SZTE-n

A tejtermelő gazdaságok jövedelmezésének optimalizálását segítő szimulációs modellt készítettek a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) agrártudományi és informatikai kutatói, a megoldásnak köszönhetően selejtezési döntéseikhez kaphatnak támogatást a tenyésztők – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.

CATL adománya a debreceni gyermekklinikának

A magyar kormány helyett a CATL fizeti a debreceni gyermekklinika hűtési rendszerének korszerűsítését

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika betegellátó részeinek komfortfokozat-növelésére tízezer eurót ajánlott fel a Gyermekklinika Alapítványa “Gyermekeinkért” számára a CATL Debrecen. Az adományt Szabó Tamás klinikaigazgató vette át Szilágyi Balázstól, a CATL Debrecen közügyekért felelős vezetőjétől.

Szeged, Szegedi Tudományegyetem, SZTE, felsőoktatás, felvételi, ponthatár, Pont Ott Party, Dugonics tér, egyetem

Több mint 300 állami finanszírozású hallgatói helyet kínál még a Szegedi Tudományegyetem a pótfelvételi eljárásban

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a Szegedi Tudományegyetem által meghirdetett szakokra a pótfelvételi eljárásban. Azoknak, akik nem nyertek felvételt, vagy nem jelentkeztek az általános eljárásban, még bő egy hetük maradt, hogy megragadjanak egy új lehetőséget.

Szegedi Tudományegyetem biobank

37.500.000 forint vissza nem térítendő támogatásban részesült a szegedi Biobank

Az SZTE Biobank részére a 2020-2.1.1-ED-2023-00235 számú „Biobanki szolgáltatások biztosítása a Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ számára” című projekt keretében 37.500.000 Ft vissza nem térítendő támogatást ítélt meg a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal.